آموزشی

نحوه برداشت گیاهان و مراقبت از رشد آن‌ها

نحوه برداشت گیاهان و مراقبت از رشد آن‌ها

نحوه برداشت گیاهان و مراقبت از رشد آن‌ها

نحوه برداشت گیاهان و مراقبت از رشد آن‌ها به چه شکل انجام می‌شود؟؟ شاید این سوال برای شما همین پیش آمده باشد. ما قصد داریم در این مقاله به این سوال پاسح دهیم، با ما همراه باشید.

شاید شنیده باشید که گیاهان در اثر غفلت، رشد می‌کنند. درحالی‌که درست است که پرورش این گیاهان خوش‌طعم بسیار آسان است، شما قطعاً نمی‌خواهید از باغ گیاهی خود غافل شوید. هنگامی‌که آن‌ها در زمین هستند و رشد می‌کنند، بیشتر گیاهان به‌سرعت برای برداشت آماده می‌شوند، برخلاف بسیاری از خوراکی‌های دیگر که برای رسیدن و بالغ شدن نیاز به زمان‌دارند.

کلید حفظ رشد آن‌ها، برداشت مکرر است. برگ‌ها بخش‌هایی از گیاهان محبوب هستند که اغلب در پخت‌وپز مورداستفاده قرار می‌گیرند و بریدن آن‌ها در طول فصل رشد باعث رشد سالم، شکلی جذاب و حفظ بیشترین تولید تا زمان یخبندان می‌شود.

برداشت گیاهان

برداشت گیاهان

چه زمانی گیاهان را برداشت کنیم؟

وقتی صحبت از گیاهان به میان می‌آید، برداشت برابر با هرس است و اغلب برای تشویق رشد انجام می‌شود، به‌ویژه در مورد گیاهان یک‌ساله با رشد سریع مانند ریحان، شوید و گشنیز.

بیشتر بخوانید:

10 تا از بهترین درختان گلدار

 

گیاه گشنیز

گیاه گشنیز

گیاه شوید

گیاه شوید

بریدن رویش جدید باعث شاخه شدن این گیاهان و تولید شاخ و برگ بیشتر می‌شود. همین امر در مورد گیاهان چندساله با رشد کندتر مانند آویشن، مریم‌گلی و رز ماری صدق می‌کند. هنگام انتخاب بهترین زمان برای برداشت، چندین روش خوب وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

سالانه در مقابل چندساله

فقط به این دلیل که یک گیاه گیاهی یک‌ساله است به این معنی نیست که باید کل گیاه را برای برداشت برگ‌ها مصرف کنید. درواقع، هرگز نباید یک گیاه سالم را تا زمان برداشت نهایی درست قبل از یخبندان کشنده حذف کنید.

نیشگون گرفتن یا بریدن ساقه‌ها و برگ‌ها باعث رشد بیشتر ساقه‌ها و برگ‌ها می‌شود.

بنابراین به‌محض اینکه گیاهان یک‌ساله به‌اندازه کافی بالغ شدند تاکمی در برابر برش مقاومت کنند، زمان آن رسیده است که هرس را برای شکل‌دهی و برداشت شاخ و برگ‌هایی که برداشته‌اید شروع کنید.

 اولین برداشت شما ممکن است کم باشد، اما اگر ثابت‌قدم باشید، قبل از پایان فصل یک سبد را پر خواهید کرد. گیاهان چندساله با بلوغ، تمایل به ایجاد ساقه‌های چوبی دارند. تلاش شما برای برداشت در طول فصل رشد باید بر روی قسمت سبز جدید و لطیف گیاه متمرکز شود و از بریده شدن در قسمت‌های چوبی خودداری شود.

شاخه‌های جدید از چوب رشد نمی‌کنند و انجام این کار برداشت شمارا محدود می‌کند. شما می‌توانید به‌محض اینکه ساقه‌های بلندتر با ۷_۵ سانتیمتر شاخ و برگ بیرون آمدند، شروع به برداشت کنید.

بریدن ساقه‌ها

بریدن ساقه‌ها

در ادامه

بیشتر گیاهان از قسمت بالایی یا بیرونی گیاه برداشت می‌شوند. برگ‌ها و ساقه‌های شوید، گشنیز و جعفری را نیز می‌توان از پایین ساقه مرکزی برداشت. برگ‌های پایینی این گیاهان با افزایش سن تمایل به قهوه‌ای شدن دارند. گاهی اوقات نیشگون گرفتن قسمت بالای ساقه مرکزی، باعث تأخیر در گلدهی و بذر می‌شود.

به خاطر داشته باشید که برخی از گیاهان، به‌خصوص گیاهان یک‌ساله که هوای خنک را ترجیح می‌دهند، پس از شروع هوای گرم، عمر محدودی خواهند داشت. گیاه چندساله پیازچه با بریدن برگ‌ها در پایه برداشت می‌شود. این گیاهی است که شاخه نمی‌شود. پیازچه پیازی است که به‌سرعت در زیرخاک تکثیر می‌شود. پیازچه را با بریدن برگ‌های بیرونی گیاه برداشت کنید و مرکز آن را دست‌نخورده باقی بگذارید.

مطالب مرتبط:

نگهداری بامبو در خانه

 

مراقبت از رشد

مراقبت از رشد

راهنمایی

گیاهان را زمانی که خشک شدند برداشت کنید. آن‌ها سرشار از اسانس هستند و در اواسط صبح تا اوایل بعدازظهر در بیشترین حالت معطر هستند. بریدن شاخ و برگ مرطوب منجر به از دست دادن طعم و بافت می‌شود و می‌تواند باعث بیماری‌های قارچی و پوسیدگی شود.

گیاهان خشک شده

گیاهان خشک شده

قبل از شروع

صرف‌نظر از اینکه گیاه یک‌ساله یا چندساله است، نشانه‌ای که نشان می‌دهد آن‌ها نیاز به کمی برش دارند، ظاهر جوانه‌ها و گل‌ها است. باغ را به‌صورت چشمی بررسی کنید. آیا هیچ‌یک از یک‌ساله‌ها شروع به افتادگی کرده‌اند؟ آیا گیاهان چندساله شما جوانه می‌زنند یا گل می‌دهند؟ هر زمان که پاسخ «بله» است، زمان برداشت است.

آنچه شما نیاز دارید:

تجهیزات / ابزار

  • تکه‌های گیاهی یا هرس دستی کوچک
  • مواد
  • سبد برداشت یا کامیون
  • دستکش

دستورالعمل‌ها

برداشت ساقه با برگ

گیاهان خوراکی که برای برگ‌های آن‌ها برداشت می‌شوند شامل گیاهان یک‌ساله و چندساله مانند ریحان، پونه کوهی، مریم‌گلی، آویشن، رز ماری، شوید، ترخون، مرزه، گشنیز، پیازچه، جعفری، نعناع و غیره است.

۱. یک ساقه را انتخاب کنید

به دنبال ساقه‌هایی با چندین مجموعه از برگ‌های سبز شاداب و ساقه‌های سبز باشید. تا زمانی که در هر قلمه بیش از 1/3 کل گیاه را نگیرید، انتخاب ساقه از هر نقطه از گیاه اشکالی ندارد.

به خاطر داشته باشید که شما برای رشد نیز هرس می‌کنید، بنابراین در نظر بگیرید که چگونه می‌خواهید گیاه را شکل دهید تا ظاهر دلپذیری داشته باشد.

۲. برش یا نیشگون گرفتن بالای یک گره

با استفاده از تک‌تیراندازهای خود، یک برش کمی زاویه‌دار در حدود ۳.۵ سانتیمتر بالای یک گره برگ ایجاد کنید.

همچنین می‌توانید از انگشت شست و اشاره خود برای نیشگون گرفتن ساقه‌های حساس و حذف جوانه‌ها و گل‌های ناخواسته استفاده کنید. اگر گلی دیدید نترسید. ساقه را برداشت کنید و گل را دور بریزید یا فقط گل را بچسبانید. تا زمانی که به دانه نرفته باشد، ساقه به رشد خود ادامه خواهد داد.

برداشت برای شکل‌گیری

برداشت تمام برگ‌ها و ساقه‌ها را ادامه دهید تا زمانی که گیاه شما ظاهری یکنواخت با شکلی گرد یا کپه‌ای زیبا پیدا کند. بیشتر گیاهان، به‌ویژه گیاهان یک‌ساله، سرعت رشد سریعی دارند. بهتر است هرچند روز یک‌بار گیاهان خود را چک کنید.

برداشت پایان فصل

شما می‌توانید یک گیاه یک‌ساله کامل را در پایان فصل رشد یا قبل از اولین یخبندان برداشت کنید. این گیاه را می‌توان از ریشه بیرون کشید و یا می‌توانید به‌سادگی آن را تا سطح زمین قطع کنید. اگرچه برخی از گیاهان یک‌ساله به‌آسانی بذر می‌گیرند، اما هیچ‌کدام از یک ریشه در سال آینده دوباره رشد نمی‌کنند.

گیاهان چندساله می‌توانند از هرس سخت تا دوسوم گیاه پس از اولین یخبندان یا در اوایل بهار بهره‌مند شوند. اکنون زمان بریدن قسمت‌های چوبی برای تغییر شکل گیاه است. هرس و برداشت گیاهان نابالغ در پاییز انرژی بیشتری را برای ایجاد یک سیستم ریشه قوی هدایت می‌کند. برای گیاهان چندساله بالغ باریشه‌های ثابت، هرس سخت در بهار رشد را تحریک می‌کند.

صفحه اینستاگرام ایوار را دنبال نمایید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *